Wiosenne stylizacje

W nadchodzącym sezonie wiosennym warto czerpać inspiracje z niezwykle bogatego stylu włoskiego. Słoneczna Italia od zawsze jest ojczyzną wyselekcjonowanych tkanin oraz wysokojakościowych ubiorów. Przez wieki szczególnie cenione były włoskie, królewskie aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu utalentowanych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam dojrzewał tak popularny, unikatowy styl włoski.
Poniższy przewodnik po niezwykle pożądanym stylu włoskim należy zacząć od jego fundamentów, czyli tkanin. Zważywszy na warunki klimatyczne panujące we Włoszech, wziętymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest niejako znakiem rozpoznawczym wszystkich produktów krajowych. Podobnie jest też z modą – to włoscy projektanci wyznaczają kierunki, a Mediolan ojcem najważniejszych imprez modowych na świecie. Jak zatem wyglądają zachwycające „streetwearowe” stylizacje prosto z Włoch?
Elementem koniecznym każdej stylizacji są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z cienkich płócien gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz komfort użytkowania. Charakterystyczne są podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. To właśnie dzięki takim zabiegom Włosi podkreślają swoją niebanalność w ubiorze. Panowie doceniają kolory lokalnej przyrody, dlatego często wybierają biel,błękit, a także prążki w tych kolorach. W garniturach koszule zyskują na elegancji i dopiero wówczas noszone są z krawatami.